Η απεργία της 1ης Μάη να γίνει ένα δυνατό και μαζικό πολιτικό γεγονός
odelalis,
26 Απριλίου, 2017
1 λεπτά ανάγνωσης
ΚΑΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΕΡΓΑΤΙΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΓΑΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ
Στις σημερινές μνημονιακές συνθήκες που χαρακτηρίζονται από την κατεδάφιση των εργασιακών και ασφαλιστικών μας δικαιωμάτων, από το πετσόκομμα των συντάξεων, από τη συνεχιζόμενη λιτότητα χωρίς τελειωμό, από τη δυσβάσταχτη φορολογία, από τις αμέτρητες στρατιές ανέργων, έχουμε υποχρέωση και καθήκον να καταστήσουμε την Απεργία της 1η ΜΑΗ ένα δυνατό και μαζικό πολιτικό γεγονός, που θα δώσει ένα ηχηρό μήνυμα στην Κυβέρνηση, στους δανειστές και στους εργοδότες.
Απευθύνουμε προσκλητήριο ενότητας και αγώνα προς όλους τους εργαζομένους, τους συνταξιούχους και τους ανέργους του Νομού μας και τους καλούμε σε μαζική συμμετοχή στην Πρωτομαγιάτικη Απεργιακή Συγκέντρωση που θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 1η Μάη στις 10:30 το πρωί, μπροστά στο Εργατικό Κέντρο Κατερίνης.