Με επιτυχία η 2η εθελοντική αιμοδοσία της Ε.Π.Μ. Κατερίνης
odelalis,
14 Ιουνίου, 2016
1 λεπτά ανάγνωσης
«ΤΟ ΑΙΜΑ ΔΕΝ ΚΟΣΤΙΖΕΙ… ΑΞΙΖΕΙ»
Με σημείο αναφοράς «το αίμα δεν κοστίζει…αξίζει» αξιόλογος αριθμός μελών και φίλων της Ε.Π.Μ. Κατερίνης έδωσε το παρόν στην πανανθρώπινη πρόσκληση προσφοράς στην κοινωνία. Η αιμοληψία πραγματοποιήθηκε στην Αστική Σχολή Κατερίνης από συνεργείο του γενικού νοσοκομείου Κατερίνης, με συντονίστρια την αναπληρώτρια διευθύντρια αιμοδοσίας του ιδρύματος Ζάνας Φιλίπποβοτς και των συνεργατών της.
Πολύτιμη επίσης η συμβολή στην επιτυχία της αιμοδοσίας των μελών και φίλων της εφορείας αιμοδοσίας της Εστίας, Παρασκευής Μαρινοπούλου, Αθανασίας Μελιάδου, Σοφίας Μυρωτή και Λουίζας Μπελογιάννη.