Με τη δια βίου μάθηση ΜΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΑ…
odelalis,
10 Μαρτίου, 2015
1 λεπτά ανάγνωσης
Επίκαιρη και διαχρονική σήμερα όσο ποτέ άλλοτε, η λαϊκή ρήση «μάθε παιδί μου γράμματα». Οι ραγδαία εξέλιξη των νέων τεχνολογιών, ιδιαίτερα των υπολογιστών, καθιστούν και επιβάλλουν τη διαρκή επιμόρφωση και μελέτη τόσο της νέας γενιάς, όσο και των πολιτών που τα μαθητικά θρανία αποτελούν για αυτούς μια ευχάριστη ανάμνηση. Πρόσφατα ολοκληρώθηκε ένας ακόμα κύκλος εκπαίδευσης που υλοποιεί η πολιτεία από το πρόγραμμα της «δια βίου μάθησης» στον τομέα των ηλεκτρονικών υπολογιστών. Με πλοηγό την πανέμορφη εκπαιδεύτρια Ελευθερία Γκόλια ενθουσιασμένοι ολοκλήρωσαν τα δεκαεπτά σεμινάρια οι … μαθητές κάθε ηλικίας που συμμετείχαν με επιτυχία στο πρόγραμμα.