Παρουσίαση των αρχιτεκτονικών σχεδίων για το Συνεδριακό Κέντρο Λιτοχώρου
odelalis,
2 Σεπτεμβρίου, 2015
1 λεπτά ανάγνωσης
![](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2015/09/2015_septembrios_working%20teem%20concert%20hall.jpg)
Παρόντες ο Δήμαρχος Δίου – Ολύμπου Κώστας Δημόπουλος και τα μέλη, ο Αντιδήμαρχος Νίκος Λάππας, ο συγγραφέας Σωτήρης Μασταγκάς και η διευθύντρια φωτογραφίας Ολυμπία Μυτιληναίου. Έλειπε, λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων, ο ιατρός Θανάσης Καλαμπάκας.
Τα σχέδια που παρουσιάστηκαν περιείχαν σύγχρονες minimal προτάσεις, με στόχο την πολυλειτουργικότητα της αίθουσας για χρήσεις όπως συνέδρια, θεατρικές και κινηματογραφικές παραστάσεις, συναυλίες κλπ.
Θα ακολουθήσει η εκπόνηση ηλεκτρομηχανολογικές μελέτης, μελέτες ήχου και θέασης και ανάπλασης περιβάλλοντος χώρου.