Απονομή επαίνων στους απόφοιτους μαθητές του Δήμου Πύδνας Κολινδρού
odelalis,
3 Φεβρουαρίου, 2016
2 λεπτά ανάγνωσης
![](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2016/02/1054_aa.jpg)
Ο Δήμαρχος έδωσε τις θερμότατες ευχές του για μία επιτυχημένη ακαδημαϊκή σταδιοδρομία, τονίζοντας ότι είναι η γενιάπου θα πρωταγωνιστήσει τα επόμενα χρόνια. Επισημαίνοντας, επίσης, ότι με προσπάθεια, επιμονή και αυτοπεποίθηση στις δυνάμεις τους θα υπερβούμε την παρούσα δυσμενή συγκυρία και θα οικοδομήσουμε ένα καλύτερο αύριο για εσάς και την πατρίδα. Με την σειρά της η Αντιπεριφερειάρχης με έναν χαιρετισμό της, εξέφρασε τα θερμά της συγχαρητήρια στις νέες και τους νέους του Δήμου, που πέτυχαν την εισαγωγή τους σε σχολές των ΑΕΙ και των ΤΕΙ της χώρας Στην εκδήλωση ο Δήμαρχος απένειμε τιμητική πλακέτα στον κ. Νικόλαο Π. Τερζή, ομότιμο καθηγητή της Φιλοσοφικής Σχολήςτου ΑΠΘ, για την προσφορά του στην παιδαγωγική έρευνα, τα γράμματα και την επιστήμη και τις υπηρεσίες του στη γενέτειρά του, το Αιγίνιο Πιερίας. Ο κ. Νικόλαος Τερζής ήταν και ο επίσημος ομιλητής της εκδήλωσης.