ΑΝΟΙΧΤΗ Η ΕΘΝΙΚΗ ΟΔΟΣ ΠΡΟΣ ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Είναι δύσκολο έως και απίθανο να ξαναδούμε και να ξαναζήσουμε τέτοιας μορφής και έντασης αγροτικές κινητοποιήσεις στο μέλλον, ενώ είναι αμφιλεγόμενο το αν τα πράγματα θα είναι στο εξής καλά για τους μικρομεσαίους Έλληνες αγρότες και κτηνοτρόφους, που υπερέβαλαν εαυτόν με τη μορφή του αγώνα που προσέδωσαν.
Εκτίμηση πάντως είναι πως μόνον ικανοποιημένοι δεν μπορεί να νιώθουν τώρα οι αγρότες, κτηνοτρόφοι και αλιείς όλης της χώρας από τα όσα κέρδισαν στον πρωτόγνωρο και πολυήμερο αγώνα τους!