Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Φεστιβάλ Περιβαλλοντικού Παιχνιδιού
ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ
Στο πλαίσιο της εκδήλωσης, έγιναν παιχνίδια για τη μετανάστευση των πουλιών, παιχνίδια μνήμης, εργαστήρι κηπουρικής, ενώ επίσης μάθαμε πως μπορούμε να δημιουργήσουμε παιχνίδια, αντικείμενα και μουσική με ανακυκλώσιμα υλικά και με πρώτες ύλες από τη φύση.
Ευχαριστούμε πολύ για τη συμμετοχή τους του ΚΠΕ Ανατολικού Ολύμπου, Το ΚΠΕ Ελευθερίου Κορδελιού & Βερτίσκου, τις οργανώσεις Δράση για την Άγρια Ζωή και Φίλοι Του Περιβάλλοντος – Πιερία 2008, καθώς και τους Χρήστος Σαββίδης, Αριάδνη Αντωνοπούλου, Παναγιώτης Παππάς και Ρίτα Πλακιά για τα πολύ όμορφα παιχνίδια και εργαστήρια.
Επίσης, ευχαριστούμε τους χορηγούς της εκδήλωσης “Βιβλιοπωλείο Καλογιάννης” και “erric.gr – Συστήματα Πληροφορικής και Υψηλής Τεχνολογίας”.