Μέλη της Οργανωτικής Επιτροπής στην Αντιπεριφερειάρχη Πιερίας
odelalis,
20 Οκτωβρίου, 2016
1 λεπτά ανάγνωσης
«ΟΛΥΜΠΙΑ ΕΝ ΔΙΩ»:
Η Οργανωτική Επιτροπή της Διεθνούς Νεανικής Συνάντησης διοργάνωσε φέτος στην τελετή έναρξης τον «Ορφικό Δρόμο» προς τιμή του μεγάλου μύστη της αρχαιότητας Ορφέα, πατρίδα του οποίου ήταν τα Λείβηθρα. Συμμετείχαν 240 δρομείς όλων των ηλικιών, στους οποίους απονεμήθηκε ο «Εριούνιος Λίθος».
Τη φετινή διοργάνωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Σύμβουλος του Υπουργού Παιδείας κ. Δημητρακόπουλος, ο Πρύτανης του συνεργαζόμενου στα ΟΛΥΜΠΙΑ ΕΝ ΔΙΩ Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας κ. Α. Τουρλιδάκης, Πρόξενοι και Πρέσβεις των χωρών που συμμετείχαν (Ιράν, Πολωνία, Ρωσία, Αζερμπαϊτζάν, Ιταλία, Κύπρο).
Η Αντιπεριφερειάρχης ευχαρίστησε και συνεχάρη την Οργανωτική Επιτροπή και μετέφερε την ικανοποίηση της για τη διεξαγωγή των φετινών ΟΛΥΜΠΙΩΝ ΕΝ ΔΙΩ. Υποσχέθηκε επίσης να είναι αρωγός και συνεργάτης στην επόμενη διοργάνωση.