ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ
Το ακτινίδιο είναι ο βασιλιάς της βιταμίνης C σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο φρούτο. Ο καρπός του ακτινιδίου είναι πλούσιος σε κάλιο, μαγνήσιο, φώσφορο, φυτικές ίνες και ιχνοστοιχεία. Αποτελεί το καλύτερο μέσο για την άμυνα κατά των μικροβίων, απομακρύνει τον κίνδυνο θρομβώσεων στο κυκλοφορικό σύστημα και διασφαλίζει τη σωστή πέψη και την εύρυθμη λειτουργία του εντέρου. Τέλος, συντελεί στη βελτίωση της όρασης, χάρις στο αντιοξειδωτικό λουτεΐνη. Κόστος κλούβας: 10 ευρώ που περιλαμβάνει 20-23 κιλά ακτινίδια βιολογικής γεωργίας και εξαιρετικής ποιότητας.
Τα ακτινίδια επειδή μαζεύονται πριν ωριμάσουν πλήρως, συντηρούνται εκτός ψυγείου (σε δροσερό και σκιερό μέρος) για πολλούς μήνες. Επιπλέον υπάρχει η δυνατότητα να προμηθευτείτε ακτινίδια ακόμη και αν δεν μπορέσετε να παρευρεθείτε.
Δηλώσεις συμμετοχής: Στο Βασίλη 6947701057 και [email protected] Στην Πηνελόπη 6938884529 και [email protected]
Διοργάνωση: Βιώσιμη ανάπτυξη Κοιν.Σ.Επ. – Κεπίν Κοιν.Σ.Επ.