ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ERASMUS+
Ο κύριος στόχος του προγράμματος είναι η ενίσχυση των επιχειρηματικών δεξιοτήτων των μαθητών, οι οποίες θα συσχετίζονται με την ενσωμάτωση της καινοτομίας αλλά και ενεργών παιδαγωγικών μεθόδων στην εκπαίδευση, όπως για παράδειγμα η διεπιστημονική διδασκαλία και άλλες νέες συνεργατικές μέθοδοι. Επίσης, σκοπός του προγράμματος είναι να προωθηθεί η χρήση των ΤΠΕ.
Το σχολείο εκπροσωπήθηκε από τον Ευάγγελο Καπέτη, Διευθυντή του Γυμνασίου ΠΛΑΤΩΝ και δύο μαθήτριες.