Η Παιδεία πρώτη προτεραιότητα για το Δήμο Κατερίνης
ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΕ Ο ΝΕΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
Στη διάρκεια της συνάντησης γνωριμίας με το νέο πρόεδρο συζητήθηκαν θέματα, που αφορούν στην εύρυθμη λειτουργία των σχολικών μονάδων, ενώ τέθηκαν και καταγράφηκαν αιτήματα των διευθυντών, που επικεντρώνονται σε συντηρήσεις – επισκευές των σχολικών μονάδων (Γυμνασίων – Λυκείων).
Ο κος Κυραϊλίδης εξέφρασε τη βεβαιότητά του, ότι, η άρτια συνεργασία των δυο πλευρών θα συνεχιστεί, καθώς διαχρονικά η παιδεία αποτελεί πρώτη προτεραιότητα για τον Δήμο Κατερίνης.
Παράλληλα, διαβεβαίωσε τους διευθυντές, ότι, κατά την περίοδο του καλοκαιριού (οπότε και τα σχολεία παραμένουν κλειστά), προγραμματίζονται και θα δρομολογηθούν όλες οι απαιτούμενες συντηρήσεις – επισκευές στα σχολικά συγκροτήματα.