Δέσμευση για πρόσληψη ε νός ακόμη ιατρού στο Τμήμα Αιμοδοσίας-Μεσογειακής αναιμίας του Γ.Ν.Κατερίνης
odelalis,
27 Απριλίου, 2018
1 λεπτά ανάγνωσης
![](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2018/04/1162_nosokomeio.jpg)
Ο Διοικητής του Νοσοκομείου
Ο Διοικητής του Νοσοκομείου κ. Μυστρίδης συζήτησε με τους πρόεδρο της Ελληνικής Ομοσπονδίας Θαλασσαιμικών και τους εκπροσώπους των συλλόγων Πιερίας και Θεσσαλονίκης τα ζητήματα που τους απασχολούν και δεσμεύτηκε για την πρόσληψη ενός ακόμη ιατρού αιματολόγου που θα επανδρώσει το Τμήμα Αιμοδοσίας. Στόχος, όπως τονίστηκε, είναι να εξασφαλιστεί μία ημέρα νοσηλείας αποκλειστικά για τους θαλασσαιμικούς, χωρίς να υπάρχει ανάγκη να νοσηλεύονται παρουσία άλλων πληθυσμιακών ομάδων, κάτι, που οι ίδιοι δεν επιθυμούν.
Ο Διοικητής Ανέστης Μυστρίδης