Αναβαθμισμένος ο ρόλος του Διονύση Φόλιου στον ΣΑΣΟΕΕ – Ανέλαβε καθήκοντα Ταμία
odelalis,
26 Σεπτεμβρίου, 2018
1 λεπτά ανάγνωσης
Δυναμική είναι η εκπροσώπηση της Πιερίας στον ΣΑΣΟΕΕ (Σύνδεσμος Αγροτικών Συνεταιριστικών Οργανώσεων & Επιχειρήσεων Ελλάδος) κι αυτό χάρη στον Διονύση Φόλιο, ο οποίος εκτελεί πλέον χρέη Ταμία.
Ο Πρόεδρος του Αγροτικού Συνεταιρισμού Καρίτσας, ο οποίος συμμετέχει από την αρχή στο Διοικητικό Συμβούλιο του ΣΑΣΟΕΕ, ανέλαβε πρόσφατα τα καθήκοντά του με στόχο την ακόμη πιο ουσιαστική εκπροσώπηση των αγροτών του τόπου μας και όχι μόνο.
![](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2018/09/σασοεε-τρίκαλα.jpg)
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Διονύσης Φόλιος διαθέτει μεγάλη εμπειρία ως αγροτοσυνδικαλιστής, καθώς επί σειρά ετών διετέλεσε μέλος της ΠΑΣΕΓΕΣ, αφήνοντας και εκεί τη σφραγίδα του.
Καλή δύναμη στα νέα του καθήκοντα!