Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε εντός έδρας το Νέο Παμβριακό, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’  Ε.Π.Σ. Πιερίας.

Η ομάδα της Καρίτσας, στο ντεμπούτο του Αλέξανδρου Κούρτογλου στον πάγκο της ομάδας, εμφανίστηκε σοβαρή και συγκεντρωμένη από το ξεκίνημα του παιχνιδιού και επικράτησε με 5-0, επί της αξιόμαχης ομάδας του Γιάννη Συμεωνίδη.

Ήδη στο πρώτο 10λεπτο το σκορ ήταν 3-0, με σκόρερ τους Κυρτέγο, Μπενίσκο και Δαλαμήτρα. Το 4-0 διαμορφώθηκε στο 45ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαυρίδη.

Στο 2ο ημίχρονο, υπήρξε καλή κυκλοφορία της μπάλας και το τελικό 5-0 διαμορφώθηκε με γκολ του Κυπαρίσση.

Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Παπατολίκα, Δαλαμήτρα, Τασίδη, Δημητρίου, Σαμανίδη, Τροίρη,  Μαυρίδη, Μακράκη,  Τσιώμη, Κυρτέγο και Μπενίσκο . Αγωνίστηκαν ακόμη οι: Μητράκας, Κυπαρίσσης, Δημητρουλόπουλος και Γκανάβας.

Η Διοίκηση της Α.Ε Καρίτσας εύχεται στο Νέο Παμβριακό καλή πορεία στη συνέχεια του Πρωταθλήματος.

Σήμερα η Α.Ε. Καρίτσας  Β’ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Πυδναϊκό 2017.

Την Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου, η ομάδα αντιμετωπίζει εκτός έδρας το Δία Δίου, με μοναδικό στόχο τη νίκη – πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ε.Π.Σ. Πιερίας.