Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε εκτός έδρας τo Νέο Παμβρυακό, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής της Α΄ Ε.Π.Σ. Πιερίας.

Η ομάδα του Αλέξανδρου Κούρτογλου εμφανίστηκε σοβαρή και με διάθεση να παίξει ωραίο ποδόσφαιρο, από το ξεκίνημα του παιχνιδιού και κατάφερε να προηγηθεί στο 10ο λεπτό, μετά από όμορφο συνδυασμό και πλασέ του Κυρτέγου.

Η ομάδα συνέχισε να πιέζει και να δημιουργεί ευκαιρίες για να «καθαρίσει» από νωρίς το παιχνίδι και στο 16ο λεπτό, μετά από εξαιρετικό συνδυασμό του Μητράκα με τον Κυρτέγο, ο Μπενίσκος έγραψε το 0-2. Στο 25ο λεπτό, ο αρχηγός της ομάδας, Κυρτέγος, με απευθείας εκτέλεση φάουλ πέτυχε το 0-3, σκορ με το οποίο έληξε το 1ο ημίχρονο.

Στο 2ο ημίχρονο, το σκηνικό του αγώνα δεν άλλαξε. Η Α.Ε. Καρίτσας είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και το 0-4 πέτυχε ο Καραγκούνης στο 60ο λεπτό, με πολύ ωραία κεφαλιά. Η ομάδα διαχειρίστηκε το υπόλοιπο του παιχνιδιού, με το σκορ να μην αλλάζει ως το τελευταίο σφύριγμα του παιχνιδιού.

Η Α.Ε. Καρίτσας αγωνίστηκε με τους: Παπατολίκα, Δημητρίου, Μητράκα, Δαλαμήτρα, Τροίρη, Κωτσιόπουλο, Κούμπουλα, Τσιώμη, Καραγκούνη, Κυρτέγο και Μπενίσκο.

Αγωνίστηκαν, ακόμη, οι: Διττόπουλος, Γκανάβας, Δημητρουλόπουλος και Σαμανίδης.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας ευχαριστεί τη Δίοικηση του Ν. Παμβρυακού για την άψογη φιλοξενία της.