H Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε, εντός έδρας, τον Α.Ο. Ποταμιάς, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής, του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Η ομάδα του Αλέξανδρου Κούρτογλου παρουσίασε μέτρια εικόνα στο 1ο ημίχρονο και παρά την κυκλοφορία της μπάλας, δημιούργησε λίγες ευκαιρίες και δεν μπόρεσε να πετύχει ένα γκολ.

Στο 2ο ημίχρονο, η ομάδα μας εμφανίστηκε σοβαρή και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες. Το σκορ άνοιξε στο 51ο λεπτό, ο Αλεξίου, με ωραία γυριστή κεφαλιά, μετά από σέντρα του Δαλαμήτρα. Στο 55ο λεπτό, ο Γκίκα κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος, με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων να αποκρούει στη γωνία.

Το 2-0 πέτυχε στο 58ο λεπτό, ο Αλεξίου, με σουτ, μετά από ωραία ασίστ του Οικονόμου. Το 3-0 επιτεύχθηκε στο 65ο λεπτό, μετά από εξαιρετική συνεργασία του Συρράκου με το Γκίκα και υπέροχο σουτ του τελευταίου. Η ομάδα μας συνέχισε να δημιουργεί ευκαιρίες και πέτυχε το 4-0 στο 75ο λεπτό, με το τρίτο προσωπικό γκολ του Αλεξίου. Το τελικό 5-0 πέτυχε ο Βουκομάνοβιτς, στο 90ο λεπτό, μετά από ωραία πάσα του Παπαϊωάννου.

Μετά το σημερινό αποτέλεσμα, η ομάδα μας παραμένει στις υψηλές θέσεις στη βαθμολογία.

Η Α.Ε Καρίτσας ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Ράντο, Κωτσιόπουλο, Δαλαμήτρα, Συρράκο, Τροίρη, Δημητρουλόπουλο, Ζαφειρίδη, Οικονόμου, Γκίκα, Βουκομάνοβιτς και Αλεξίου.

Αγωνίστηκαν, ακόμη, οι: Μητράκας, Λουίς Φερνάντο, Παπαϊωάννου και Γαλάνη.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας εύχεται στην ομάδα της Α.Ο. Ποταμιάς καλή πορεία στη συνέχεια του Πρωταθλήματος.