H Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε, εντός έδρας, τον Ατρόμητο Παλαμά, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Η ομάδα του Αλέξανδρου Κούρτογλου, για δεύτερη συνεχόμενη Κυριακή, έμεινε μακριά από τους 3 βαθμούς της νίκης, καθώς υποχρεώθηκε σε ισοπαλία με 2-2.

Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ, μόλις στο 2ο λεπτό, με όμορφο σουτ του Αλεξόπουλου. Ωστόσο, αντέδρασε άμεσα, δημιούργησε ευκαιρίες, έχασε πέναλτι στο 10ο λεπτό και κατάφερε να ανατρέψει το σκορ στο 1ο ημίχρονο. Στο 35ο λεπτό, ο Γκίκα μετά από σέντρα του Βουκομάνοβιτς, με υπέροχο πλασέ, πέτυχε το 1-1 και στο 45ο λεπτό, ο Αλεξίου με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Κυρτέγου, πέτυχε το 2-1.

Στο 2ο ημίχρονο, η ομάδα μας δεν απέδωσε καλό ποδόσφαιρο και δεν μπόρεσε να «καθαρίσει» το παιχνίδι στις ευκαιρίες, που τις παρουσιάστηκαν. Έτσι, ο νόμος του ποδοσφαίρου επιβεβαιώθηκε για ακόμη μία φορά, καθώς οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 88ο λεπτό, μετά από μία στημένη φάση κι κοντινό πλασέ του Μπατή.

Το 2-2 δεν άλλαξε στα υπόλοιπα λεπτά, με την ομάδα μας να μένει πλέον 3 βαθμούς μακριά από την κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Ράντο, Κωτσιόπουλο, Δημητρίου, Λαγδάρη, Τροίρη, Δημητρουλόπουλο, Ζαφειρίδη, Γκίκα, Κυρτέγο, Βουκομάνοβιτς και Αλεξίου.

Αγωνίστηκαν, ακόμη, οι: Συρράκος, Οικονόμου και Λουίς Φερνάντο.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας εύχεται στον Ατρόμητο Παλαμά καλή πορεία στη συνέχεια του Πρωταθλήματος.