Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε, εντός έδρας, τον Αετό Μακρυχωρίου, στο 2ο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας, ενόψει της νέας αγωνιστικής χρονιάς.

Η ομάδα του Απόστολου Στύλου εμφανίστηκε βελτιωμένη και επικράτησε με 1-0, επί του αξιόμαχου συνόλου των φιλοξενουμένων, που θα αγωνιστούν φέτος στο Πρωτάθλημα της Γ´ Εθνικής Κατηγορίας.

Στο πρώτο ημίχρονο διεξήχθη ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με λιγοστές φάσεις και δυνατές μονομαχίες εκατέρωθεν.

Στο 2ο ημίχρονο, η ομάδα μας ανέβασε στροφές, ήταν εμφανώς καλύτερη από τους φιλοξενούμενους και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες για γκολ.
Σε μία από αυτές, στο 55ο λεπτό, ο Κυπαρίσσης εκμεταλλεύτηκε σέντρα του Τόλιου και με κεφαλιά πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Ζωγράφο, Λαγδάρη, Δημητρίου, Κωτσιόπουλο, Καραγκούνη, Τροίρη, Παπαϊωάννου, Γκίκα, Τόκιο, Κυπαρίσση και Αλεξίου.

Αγωνίστηκαν ακόμη οι: Κυρτέγος, Δημητρουλόπουλος, Παπαγεωργίου, Λαμπίρης, Δεληγιάννης, Πασχόπουλος και Χασιώτης.

Την Παρασκευή 13 Αυγούστου, στο γήπεδο του Μακρυχωρίου, θα διεξήχθη η άτυπη ρεβάνς της σημερινής αναμέτρησης.