Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε, εκτός έδρας, τον Ηρακλή Λάρισας, για την 11η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας. Η ομάδα του Απόστολου Στύλου εμφανίστηκε σοβαρή και πειθαρχημένη και πέτυχε μια πολύ σημαντική νίκη, απέναντι στο ιδιαίτερα αξιόμαχο σύνολο των γηπεδούχων, επικρατώντας με 1-2 και παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο 1ο ημίχρονο, η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και στο 9ο λεπτό κέρδισε πέναλτι, από καθαρή ανατροπή του Λαγδάρη εντός περιοχής. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ηλιόπουλος, ο οποίος πέτυχε το 0-1.

Η ομάδα μας διαμαρτυρήθηκε εκ νέου για πέναλτι στο 25ο λεπτό, όταν ο Κυπαρίσσης ανατράπηκε εντός περιοχής, ωστόσο ο διαιτητής δεν καταλόγισε την παράβαση. Στο υπόλοιπο του 1ου ημιχρόνου, διεξήχθη παιχνίδι κέντρου, με δυνατές μονομαχίες εκατέρωθεν, ωστόσο το 0-1 δεν άλλαξε.

Στο 2ο ημίχρονο, το παιχνίδι άνοιξε με τους γηπεδούχους να ψάχνουν το γκολ της ισοφάρισης και την ομάδα μας να βγαίνει επικίνδυνα στις αντεπιθέσεις, ψάχνοντας το 0-2.

Στο 54ο λεπτό, σε μια στιγμιαία αδράνεια, ο Γκιουρσάνης βγήκε τετ α τετ με τον Ζωγράφο και με ψύχραιμο πλασέ, ισοφάρισε σε 1-1.

Η Α.Ε. Καρίτσας συνήλθε γρήγορα από την ψυχρολουσία και έχασε πολύ καλή ευκαιρία με σουτ του Παλαιοπάνου στο 56. Στο 58ο λεπτό η ομάδα μας πήρε, εκ νέου, κεφάλι στο σκορ. Ο Ηλιόπουλος με εξαιρετική προσπάθεια τροφοδότησε τον Λαγδάρη, ο οποίος έκανε σέντρα – ασίστ στον επερχόμενο Καλαϊτζή, που πέτυχε το 1-2, μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς,.

Στη συνέχεια, η ομάδα μας προσπάθησε να διαχειριστεί το παιχνίδι, ενώ απώλεσε εκπληκτική ευκαιρία με το Γκίκα, που έπιασε πολύ ωραίο σουτ, με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να αποκρούει, την μπάλα να χτυπά στο κάθετο δοκάρι και να παίρνει πορεία παράλληλα με τη γραμμή. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν πολύ για την ισοφάριση, με την ομάδα μας να δημιουργεί αντεπιθέσεις για το 1-3. Ωστόσο, το 1-2 έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα και στο τέλος της αναμέτρησης οι παίκτες, το τεχνικό επιτελείο και η Διοίκηση πανηγύρισαν έξαλλα τη μεγάλη αυτή νίκη.

Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Ζωγράφο, Κωτσιόπουλο, Λαγδάρη, Ζαφειρίδη, Τροϊρη, Παλαιοπάνο, Καραγκούνη Ηλιόπουλο, Γκίκα, Παπαϊωάννου και Κυπαρίσση. Αγωνίστηκαν ακόμη οι: Καλαιτζής, Αλεξίου, Κυρτέγος, Τόλιος και Δημητρουλόπουλος.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα μας ισοβαθμεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με την Αναγέννηση Καρδίτσας.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας ευχαριστεί τη Διοίκηση του Ηρακλή Λάρισας για την πολύ καλή φιλοξενία που μας παρείχαν και τους εύχεται καλή πορεία στη συνέχεια του Πρωταθλήματος.