_Σε ένα Αγώνα Ιππικής Αντοχής και τρεις Υπερπήδησης Εμποδίων συμμετείχε με επιτυχία ο Ιππικός Όμιλος Πιερίας.
Στους 11ους Περιφερειακούς Αγώνες Υπερπήδησης Εμποδίων Βορείου Ελλάδος που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 5 και την Κυριακή 6 Νοεμβρίου στις εγκαταστάσεις του Ιππικού Ομίλου Βορείου Ελλάδος στην Θεσσαλονίκη ο  Λεωνίδας  Παλέγδας  στην πρώτη του συμμετοχή στις μεγάλες κατηγορίες με την καταπληκτική του εμφάνιση θα είναι πρωταγωνιστής στην Κατηγορία των παίδων. Πολύ καλή αυτή την φορά και η Σταυρούλα Παράσχου.
Ειδικότερα:
Στην Κατηγορία Γ (ύψος 1.20μ)
Ο Λεωνίδας Παλέγδας με τον ίππο CORNELIA κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο.
Στην Κατηγορία Δ (ύψος 1.15μ)
Ο Λεωνίδας Παλέγδας με τον ίππο CORNELIA κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.
Στην Κατηγορία Ζ (ύψος 1.05μ) παλαιών ιππέων

Η Σταυρούλα Παράσχου με τον ίππο MINERFA κατέκτησε την 6η θέση.
Στην Κατηγορία Η (ύψος 1.00μ) παλαιών ιππέων
Η Σταυρούλα Παράσχου με τον ίππο MINERFA   κατέκτησε την 6η θέση.
Στους 5ους Αγώνες Ιππικής Αντοχής που πραγματοποιήθηκαν στο Κιλκίς οι αθλητές-ιππείς με τις νέες τους επιτυχίες ανέδειξαν τον Ιππικό Όμιλο Πιερίας στην 2η θέση Πανελλήνια.
Ειδικότερα διακρίθηκαν και βραβεύθηκαν:
Στην Κατηγορία Γ (30 χιλ)
Ο Κώστας Μυλωνάς με τον ίππο SHAHSEM κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο.
Ο Κώστας Φουρκιώτης με τον ίππο  MOUBARAK κατέκτησε την 5η θέση.
Στην Κατηγορία Β (60 χλμ)
Ο Ηλίας Μητρογιώργος με τον ίππο TAREK   κατεκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.
Ο Μίλτος Μπενάκης με τον ίππο GOLDEN RIVER  κατέκτησε την 4η θέση.
Στους  12ους  Περιφερειακούς Αγώνες Υπερπήδησης Εμποδίων Βορείου Ελλάδος που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 19 και την Κυριακή 20 Νοεμβρίου στις εγκαταστάσεις του Κέντρου Εκπαίδευσης Ιππασίας Θεσσαλονίκης στην Πυλαία σημαντική επιτυχία του Δημήτρη Μπάσδρα που κέρδισε την μεγάλη κατηγορία (ύψος 1,35μ).
Ειδικότερα:
Στην Κατηγορία Ζ (ύψος 1.05μ)
Ο Daniel Kullolli με τον ίππο LOUISAN 3 κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο.
Στην Κατηγορία Δ (ύψος 1,15μ)
Στην Κατηγορία Β (ύψος 1,25μ)
Ο Δημήτρης Μπάσδρας με τον ίππο CHANELL κατέκτησε την 4η θέση
Στην Κατηγορία Α (ύψος 1,35μ)
Ο Δημήτρης Μπάσδρας με τον ίππο  CHANELL κατέκτησε την 1η θέση και το κύπελλο.
Στους Πανβορειοελλαδικούς Αγώνες Υπερπήδησης Εμποδίων που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 26 και την Κυριακή 27 Νοεμβρίου στις εγκαταστάσεις του Ιππικού Ομίλου Βορείου Ελλάδος στην Θεσσαλονίκη συμμετείχαν οι αθλητές του Ιππικού Ομίλου Πιερίας.