Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε εντός έδρας τον Εθνικό Ν. Τραπεζούντας, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’  Ε.Π.Σ. Πιερίας.

Η ομάδα του Διονύση Τοκατλίδη εμφανίστηκε σοβαρή και συγκεντρωμένη, καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και δε δυσκολεύτηκε απέναντι στο αξιόμαχο σύνολο του Γιώργου Μπεκιάρη, επικρατώντας με το ευρύ 5-0.

Το σκορ άνοιξε στο 18ο λεπτό ο Κυπαρίσσης, ενώ το ημίχρονο έληξε 3-0, με 2 πολύ όμορφα γκολ του αρχηγού της ομάδας μας, Κυρτέγου. Στο 2ο ημίχρονο, το 4-0 έγραψε ο Τσιώμης με υπέροχο σουτ, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μητράκας στο 64ο λεπτό.

Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Γκεβρέκη, Δαλαμήτρα, Κωτσιόπουλο, Τασίδη, Σαμανίδη, Δημητρουλόπουλο, Μακράκη, Τσιώμη, Κυρτέγο, Κυπαρίσση και Μπενίσκο. Αγωνίστηκαν ακόμα οι Μητράκας, Μαυρίδης, Κούμπουλα και Δημητρίου.

Αυτό που κρατάμε από τη σημερινή αναμέτρηση είναι ότι η ομάδα μας δείχνει ότι έχει βρει σωστό αγωνιστικό ρυθμό,  ενόψει της απαιτητικής συνέχειας, σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο.

Άλλωστε, οι στόχοι της φετινής χρονιάς είναι σαφείς από το ξεκίνημα της σεζόν και είναι η άνοδος στη Γ΄ Εθνική και η εκ νέου κατάκτηση του κυπέλλου της ΕΠΣ Πιερίας.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας εύχεται στην ομάδα του Εθνικού Ν. Τραπεζούντας καλή πορεία στη συνέχεια του Πρωταθλήματος.

Σήμερα στις 15.00, η Α.Ε. Καρίτσας Β’ αντιμετωπίζει εντός έδρας τον Δία Αγ. Δημητρίου. Καλούμε τους φιλάθλους να στηρίξουν την ομάδα μας.