Toυ δημοσιογράφου Νίκου Κολίτση (Μetrosport.gr)

Με ρόπαλο “πιτσιρίκια-φωτιά”, ο Ηρακλής Λάρισας επικράτησε με 3-1 του Δία Δίου και ψαλίδισε τις ελπίδες της ομάδας της Πιερίας για παραμονή στη Γ’ εθνική κατηγορία, μετά την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος στον 3ο όμιλο.

Τα γκολ των νικητών σημείωσαν οι Μούξιος στο πρώτο ημίχρονο και Φώτος στο δεύτερο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το “γκολ της τιμής”, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μανίκα, λίγο πριν τη λήξη του παιχνιδιού.

Υ.γ. Μην παραλείψετε να δείτε τα τρία επιπρόσθετα αποκλειστικά videos από την αναμέτρηση:

1. Ο 15χρονος “Γκάμπι” από τον Ηρακλή Λάρισας στην… Άρσεναλ με τον Κώστα Νεμπεγλέρα! VIRAL

2. H “απόκρουση της χρονιάς” στη Γ’ εθνική (Νο3), από τον τερματοφύλακα Γιάννη Ζωγράφο του Δία Δίου

3. “Βόμβες” Παναγιώτη Παρασίδη (προπονητή Δία Δίου) για Γ’ εθνική, διαιτητές και ομάδες, σε δηλώσεις-φωτιά, που ήδη αποτελούν πρώτο θέμα συζήτησης και τρίζουν συθέμελα το οικοδόμημα του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου στη Γ’ εθνική κατηγορία.