Νικηφόρα πέρασε από την Έλαφο η Αναγέννηση Σβορώνου καθώς επικράτησε με σκορ 2-0 επί του τοπικού Ταύρου στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.
Οι Σβορωνιώτες, του Γιώργου Μπεκιάρη, σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, πήραν το πολυπόθητο τρίποντο της νίκης με δύο τέρματα του Κατσάρα και διατήρησαν τις ελπίδες τους για είσοδο στα play off, φτάνοντας τους 24 βαθμούς και στο -2 από την 6η θέση της κατάταξης.
Οι γηπεδούχοι, του Γιώργου Μπανάβα, παρά την καλή εμφάνιση που πραγματοποίησαν, γνώρισαν ακόμη μία ήττα και με τους 12 βαθμούς που έχουν στο ενεργητικό τους παρέμειναν στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Το 0-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου πέτυχε ο Κατσάρας στο 25ο λεπτό με πλασέ από τη μικρή περιοχή καθώς αδράνησαν οι αμυντικοί του Ταύρου.
Στο 51′  έπειτα από τη σέντρα του Καλιώρα από τη δεξιά πτέρυγα, η κοντινή κεφαλιά του Τριγωντζή αφού έσκασε στο έδαφος βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης πλάσαρε, ωστόσο ο γκολκίπερ της Αναγέννησης ενστικτωδώς απομάκρυνε τη μπάλα με τα πόδια.
Στο 71′  ο Κατσάρας με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0-2.
Στο 88΄ο Μπογκντάνι από θέση βολής πλάσαρε, όμως ο Ευθυμιάδης για ακόμη μία φορά δεν νικήθηκε διώχνοντας τη μπάλα με τα πόδια.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Βασίλης Σεσέντος με βοηθούς τους κ.κ.  Άγγελο Ραντάνι, Δημήτρη Λιάκο.
Οι συνθέσεις των ομάδων

Ταύρος Ελάφου: Παπανικολάου, Καλιώρας (73΄ Καμόλλι), Καναπίτσας, Μποζίδης, Ζαμαντζάς (83΄ Μπογκντάνι), Χ. Τσαπράνης, Μπανάβας, Λιανός, Τριγωντζής (83΄ Τσιγκαρόπουλος), Κατανάς (66΄ Μέτα), Δημητρίου.
Αναγέννηση Σβορώνου: Ευθυμιάδης, Σκαμπαρδώνης, Δημόπουλος (56΄ Νέτσικας), Λαμογιάννης, Λυκίδης, Χαρινός, Μακρής (84΄ Ι. Θεοδώρου), Σύρπης, Γκούμας, Κατσάρας (84΄ Σαρρής), Στεφανίδης (40΄ Ν. Θεοδώρου).