![DSC08383](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2012/07/DSC08383.jpg)
Από το Ναυτικό Όμιλο Κατερίνης συμμετείχαν έξι αθλητές σε τέσσερα πληρώματα, τα οποία την πρώτη μέρα, στους προκριματικούς κατάφεραν να προκριθούν όλα στη δωδεκάδα και στη συνέχεια την δεύτερη μέρα να κατακτήσουν δύο αργυρά μετάλλια.
Τα μετάλλια κατέκτησαν οι αθλητές Μπικογιάννης Αστέριος και Παπαθανασίου Παναγιώτης στο διπλό σκιφ παίδων και ο Χατζησαββίδης Χρήστος στο σκιφ παίδων 12 ετών. Ακόμη οι αθλητές Χατζησαββίδης Νίκος και Σωτηρίου Ραφαήλ αγωνίστηκαν στο διπλό σκιφ παίδων όπου κατατάχθηκαν 11οι τερματίζοντας 5οι στον μικρό τελικό, όπου είχαν την ατυχία να συγκρουστούν με το πλήρωμα των Ιωαννίνων και να χάσουν πολύτιμο χρόνο. Στην ίδια θέση κατατάχθηκε και ο αθλητής Σαββίδης Λευτέρης που αγωνίστηκε στο σκιφ παίδων.
Την αποστολή συνόδεψαν ο προπονητής του τμήματος Μπικογιάννης Γ. που δήλωσε πολύ ευχαριστημένος με την εμφάνιση των μικρών αθλητών του καθώς και οι Καρυώτης Κ. παλιός πρωταθλητής και Μέλος του Δ.Σ. του Ν.Ο.ΚΑΤ. και Παρλίτση Σ. Αν. Γ.Γραμματέας του Ν.Ο.ΚΑΤ.