Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε, εκτός έδρας, το Διαγόρα Στεφανοβίκειου, για τη 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Αλέξανδρου Κούρτογλου πέτυχε το 2 στα 2, καθώς επικράτησε με 1-3, επί του αξιόμαχου συνόλου του Μιχάλη Ζιώγα.

Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ, στο 20ο λεπτό, μετά από μια στιγμιαία αμυντική αδράνεια. Ωστόσο, η συνέχεια ανήκει ολοκληρωτικά στην ομάδα μας, που παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο, δημιούργησε ευκαιρίες και ισοφάρισε στο 40ο λεπτό.

Ο Βουκομάνοβιτς ξεκίνησε την προσπάθεια πίσω από το κέντρο και αφού πέρασε 4 αντιπάλους, την κατάλληλη στιγμή, έσπασε την μπάλα στον Αλεξίου, ο οποίος με υπέροχο πλασέ, πέτυχε το 1-1.

Στο 2ο ημίχρονο, η ομάδα μας κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο και πέτυχε το 1-2 με το Ζαφειρίδη, στο 50ο λεπτό, καθώς βγήκε σαν κρυφός φορ στην πλάτη της άμυνας του Διαγόρα. Η ομάδα μας συνέχισε να δημιουργεί φάσεις και στο 63ο λεπτό, μετά από ωραία προσπάθεια και σέντρα ακριβείας του Κυρτέγου, ο Αλεξίου με το 2ο προσωπικό του γκολ, πέτυχε το 1-3.

Στη συνέχεια, η ομάδα μας έκανε διαχείριση του παιχνιδιού και το 1-3 ήταν το τελικό σκορ της σημερινής αναμέτρησης.

Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Ράντο, Κωτσιόπουλο, Δημητρίου, Λαγδάρη, Τροίρη, Δημητρουλόπουλο, Ζαφειρίδη, Συρράκο, Κυρτέγο, Βουκομάνοβιτς και Αλεξίου.

Αγωνίστηκαν ακόμα οι: Οικονόμου, Γκίκα, Μητράκας και Παπαϊωάννου.

Η Διοίκηση της Α.Ε Καρίτσας εύχεται στην ομάδα του Διαγόρα Στεφανοβικείου καλή επιτυχία στη συνέχεια του Πρωταθλήματος και την ευχαριστεί για την άψογη φιλοξενία, την οποία και θα ανταποδώσουμε στο 2ο γύρο.