Εγκρίθηκε η τροποποίηση καταστατικού του Συνεταιρισμού Αρώνια Πιερίας
odelalis,
26 Απριλίου, 2017
1 λεπτά ανάγνωσης
ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ
Υπενθυμίζεται ότι κατά τη διάρκεια της πρώτης Γενικής Συνέλευσης, που είχε πραγματοποιηθεί το Σάββατο 8 Απριλίου στον ίδιο χώρο, είχε διαπιστωθεί μη απαρτία, με αποτέλεσμα η συνέλευση να αναβληθεί για το προηγούμενο Σάββατο.
Αυτή τη φορά ωστόσο σημειώθηκε η προβλεπόμενη από το νόμο απαρτία της Επαναληπτικής Γενικής Συνέλευσης.
Στη συνέχεια, αφού παρουσιάστηκαν ένα ένα τα άρθρα του Νόμου, τα μέλη ενέκριναν ομόφωνα την απαιτούμενη Τροποποίηση του Καταστατικού τους μετά από μια υποδειγματική συζήτηση, σε μια διαδικασία που έγινε παρουσία νομικού.