Νικηφόρα τελείωσε το πρωτάθλημα ο ΠΑΟ. Κ. Μηλιάς καθώς επικράτησε στην έδρα του με το εμφατικό 6-2 επί του Ταύρου Ελάφου στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Γ΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.
Η ομάδα του Στέφανου Ζαλίκα που ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού,  τερμάτισε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 27 πόντους, ενώ αντίθετα ο ελλιπής Ταύρος παρέμεινε με μόλις 12 βαθμούς δέκατος και πλέον οι δύο ομάδες ετοιμάζουν τα σχέδιά τους για τη νέα σεζόν.
Το σκορ για τους Μηλιώτες άνοιξε στο 23ο λεπτό ο νεαρός Κούβαρης με συρτό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής.
Στο 36΄ ο Χ. Ζάχος εκμεταλλεύτηκε τη βαθιά μεταβίβαση του Δ. Τζήκα και με εύστοχο πλασέ έγραψε το 2-0.
Στο 41΄ ο Χ. Ζάχος με σουτ διεύρυνε το σκορ σε 3-0.
Στο 45΄ ο Μπογκντάνι με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Δαλαμήτρα μειώνοντας σε 3-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο 56΄ ο Δ. Τζήκας με μακρινό σουτ κρέμασε τον Τσιλίκωφ κάνοντας το 4-1.
Στο 57΄ ο Τριγωντζής έκανε το σουτ πλασέ από καλή θέση, η μπάλα όμως χτύπησε στο αριστερό δοκάρι του Δαλαμήτρα και στη συνέχεια απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς.
Στο 65΄ ύστερα από τη σέντρα του Δημητρίου από θέση δεξιά, ο Λιανός με εκπληκτική γυριστή κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Δαλαμήτρα για να γίνει το 4-2.
Στο 67΄ από την παράβαση πέναλτι που δόθηκε σε βάρος του Ταύρου (χέρι αμυντικού), ο Χ. Ζάχος από την άσπρη βούλα έγραψε το 5-2.
Στο 72΄ ο Χρήστος Ζάχος με πλασέ πέτυχε προσωπικό καρέ τερμάτων και διαμόρφωσε το τελικό 6-2.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ.  Λάμπης Ντασιόπουλος με βοηθούς τους κ.κ.  Κώστα Λυκόπουλο και Διονύση Ντουράκογλου.

Οι συνθέσεις των ομάδων
ΠΑΟ. Κ. Μηλιάς: Δαλαμήτρας,  Δ. Τζήκας,  Ν. Λαμογιάννης,  Μυρωτής,  Σ. Λαμογιάννης,  Α. Αδάμος,  Ζήσης,  Αργύρης (74΄ Χ. Χανδόλιας),  Α. Ζησόπουλος,  Ζάχος,  Κούβαρης (66΄ Δ. Αδάμος).
Ταύρος Ελάφου: Τσιλίκωφ,  Δ. Καναπίτσας,  Γράψας,  Καλιώρας,  Μουσταφά,  Μποζίδης,  Μπογκντάνι,  Βαντής,  Δημητρίου,  Τριγωντζής,  Λιανός.