ΑΝΗΜΕΡΑ ΤΩΝ ΦΩΤΩΝ ΣΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΔΥΝΑΜΙΚΟ ΤΗΣ Π.Ε. ΠΙΕΡΙΑΣ
Συγκεκριμένα στην 13η Π.Ε.Ο. Κατερίνη – Άγιος Δημήτριος – όρια νομού, στην 15η επαρχ. οδό Βρύας – Ρητίνης – Ελατοχωρίου – Χιονοδρομικό – όρια νομού και στην 4η επαρχ. οδό Ελατοχωρίου όρια νομού – Μοσχοπόταμος-Λαγόρραχη.
Το βράδυ της ίδιας μέρας ξεκίνησαν από το αμαξοστάσιο της Διεύθυνσης Τεχνικών Έργων της Π.Ε. Πιερίας τα εκχιονιστικά μηχανήματα για να πραγματοποιήσουν όπως προβλέπει ο σχεδιασμός, βραδινές ρίψεις αλατιού για προληπτικούς λόγους καθώς η πτώση της θερμοκρασίας ήταν ιδιαίτερα αισθητή.
Στόχος ήταν η αντιμετώπιση του παγετού τόσο τις βραδινές όσο και τις πρώτες πρωινές ώρες ώστε να διασφαλιστεί η ασφαλής κυκλοφορία των οχημάτων.