Επίσκεψη της Σχολής Γονέων – Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κατερίνης στην Αντιπεριφερειάρχη Πιερίας
odelalis,
3 Φεβρουαρίου, 2016
2 λεπτά ανάγνωσης
![](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2016/02/1054_img_9261.jpg)
Η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας ευχήθηκε στα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου η νέα χρονιά να είναι εξίσου δημιουργική και να έχουν υγεία και δύναμη. Παράλληλα, τους συνεχάρη για το σπουδαίο έργο που επιτελούν προς όφελος της τοπικής κοινωνίας, συμβάλλοντας στην ενημέρωση και επιμόρφωση των πολιτών σε θέματα κοινωνικά, ιστορικά, θεολογικά, ψυχολογικά, ιατρικά,περιβαλλοντικά κ.α. αλλά και σε ζητήματα της επικαιρότητας από διακεκριμένους εισηγητές.
Η κα Μαυρίδου, εξέφρασε τη στήριξη της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας στο πρόγραμμα της Σχολής Γονέων – Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κατερίνης ,τονίζοντας ότι θα είναι αρωγός και συνδιοργανώτρια σε δράσεις που προάγουν τον πολιτισμό και τα ποικίλα πολιτιστικά στοιχεία της Πιερίας μέσα από μια ουσιαστική συνεργασία. « Εύχομαι οι από κοινού μας ενέργειες να τονώσουν το ενδιαφέρον του κοινού για το πολιτιστικό «απόθεμα» της περιοχής και να αποτελέσουν κίνητρο προσέλευσης επισκεπτών στην Πιερία ενισχύοντας και τον πολιτιστικό τουρισμό του τόπου»είπε χαρακτηριστικά η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας.