Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Μοσχοχώρι η τοπική Δόξα επικράτησε με σκορ 3-0 επί του Ταύρου Ελάφου, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων εν όψει των επίσημων παιχνιδιών τους στην ΕΠΣ Πιερίας.

Δύο τέρματα για τους γηπεδούχους, του Γιώργου Μποστανίτη, που ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος, πέτυχε ο Σάκης Κατσαντώνης στο 17ο και στο 38ο λεπτό με σουτ, και ο Γιώργος Γκουτζιάνας με πέναλτι στο 49ο λεπτό, ενώ δοκάρι είχε ο Μακρής στο 81ο λεπτό.

Ο νεανικός Ταύρος, του Ζαχαρία Γκούτζα, ανέβασε την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο, δημιούργησε ευκαιρίες οι οποίες δεν μετατράπηκαν σε γκολ, με το μέλλον του πάντως να του ανήκει, γιατί πραγματικά στις προπονήσεις γίνεται πολύ καλή δουλειά και χρειάζεται υπομονή.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αλέξανδρος Αβραμίδης με βοηθούς τους Θάνο Αδαμόπουλο και Κώστα Λυκόπουλο.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Δόξα 10 Μοσχοχωρίου: Μπούτας, Μέλλιος, Στ. Πασχόπουλος, Νικολαΐδης, Βανάσας, Γ. Φωτόπουλος, Γ. Γκουτζιάνας, Κατσαντώνης, Αρβανίτης, Σιαμπάνης, Θ. Γκούτζας.

Αγωνίστηκαν ακόμη και οι Πετρίδης, Φ. Γκούτζας, Μπαϊράμι, Μακρής, Κόϊος, Περιστερόπουλος, Β. Γκούτζας.

Ταύρος Ελάφου: Τσιλίκωφ, Γράψας, Λιανός, Τσιαουσίδης, Μπομπόλης, Μπανάβας, Χ. Τσαπράνης, Κατσιούλας, Ντερβίση, Ορφανίδης, Μητσιόπουλος.

Αγωνίστηκαν ακόμη και οι Γ. Τσιγκαρόπουλος, Μποζίδης, Κατανάς, Γεράσιμος Φωτόπουλος, Β. Πασχόπουλος, Κ. Τσιγκαρόπουλος, Τσολερίδης.