Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας, σε μία φιλική αναμέτρηση, στα πλαίσια της προετοιμασίας της, ενόψει των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων της νέας χρονιάς.

Διεξήχθη ένα ενδιαφέρον παιχνίδι, με τους προπονητές των δύο ομάδων να δοκιμάζουν αρκετά σχήματα. Η ομάδα της Α.Ε. Καρίτσας επικράτησε με 0-1, με γκολ του Κυπαρίσση στο 30ο λεπτό, ενώ χάθηκαν πολλές ευκαιρίες για μια ευρύτερη φιλική επικράτηση.

«Η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα με τους : Παπατολίκα, Τσιώμη, Δημητρίου, Κωτσιόπουλο, Λαγδάρη, Οικονόμου, Μητράκα, Μακράκη, Κυρτέγο και Κυπαρίσση.

Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Τροίρης, Δημητρουλόπουλος, Μπενίσκος, Κούμπουλα, Γκανάβας, Τασίδης και 2 ακόμη παίκτες υπό δοκιμή.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας εύχεται στο φίλαθλο κόσμο της Πιερίας, καλές γιορτές, με υγεία και ευτυχισμένο το 2019».