Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε, εντός έδρας, τον Οικονόμο Τσαριτσάνης, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ Εθνικής Κατηγορίας.

Η ομάδα του Αποστόλου Στύλου παρουσιάστηκε σοβαρή και πειθαρχημένη, έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο, ωστόσο δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του αγώνα, μένοντας στο 1-1.

Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι, έπαιξε δημιουργικό ποδόσφαιρο, έχασε ευκαιρίες με τον Αλεξίου, τον Κυρτέγο, το Λαζαρίδη και τον Γκίκα, ωστόσο δεν κατάφερε να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα των φιλοξενούμενων, με το 0-0 να είναι το σκορ του 1ου ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο, η ομάδα του Αποστόλου Στύλου συνέχισε να παίζει όμορφο και δημιουργικό ποδόσφαιρο. Το 1-0 πέτυχε, στο 74ο λεπτό, ο Αλεξίου, μετά από ωραία σέντρα του Λαγδάρη και υπέροχο γυριστό σουτ. Η ομάδα μας συνέχισε να δημιουργεί ευκαιρίες, χωρίς ωστόσο να πετύχει ένα 2ο γκολ και να σφραγίσει τη νίκη.

Στο 93ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι, στη δεύτερη μόλις τελική προσπάθεια σε όλο το παιχνίδι, κατάφεραν να ισοφαρίσουν, με ένα σουτ εκτός περιοχής, κλέβοντας έτσι το βαθμό της ισοπαλίας.

Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους: Γαλάνη, Λαζαρίδη, Κωτσιόπουλο, Δημητρίου, Οικονόμου, Λαγδάρη, Καραγκούνη, Παπαϊωάννου, Γκίκα, Κυρτέγο και Αλεξίου.

Αγωνίστηκαν, ακόμη, οι: Παπαγεωργίου, Κυπαρίσσης, Μητράκας και Μελικιάν.