Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε, εντός έδρας, τον Διαγόρα Στεφανοβικείου, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Η ομάδα του Μιχάλη Ζιώγα έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο, δημιούργησε ευκαιρίες, ωστόσο ηττήθηκε στο τέλος με 0-1, απέναντι στο ιδιαίτερα μαχητικό και αξιόμαχο σύνολο των φιλοξενούμενων.

Στο 1ο ημίχρονο, η ομάδα μας δημιούργησε ευκαιρίες, με τον Αλεξίου και τον Κυρτέγο, χωρίς να μπορέσει να πετύχει γκολ, ενώ ο Ράντος αντέδρασε πολύ θετικά στις 2 ευκαιρίες των φιλοξενούμενων.

Στο 2ο ημίχρονο, η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε, με την ομάδα μας να παίζει όμορφο και δημιουργικό ποδόσφαιρο, χωρίς να καταφέρει να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα των φιλοξενούμενων. Ο νόμος του ποδοσφαίρου επιβεβαιώθηκε για ακόμη μια φορά, στο 87ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να κλέβουν τους 3 βαθμούς της νίκης, με μια αντεπίθεση και ωραίο τελείωμα του Καλύβα.

Με την ήττα αυτή, η ομάδα μας έχασε πολύτιμο έδαφος για τη διεκδίκηση της 2ης θέσης της βαθμολογίας.

Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους: Ράντο, Λαγδάρη, Κωτσιόπουλο, Δημητρίου, Καραγκούνη, Παπαγεωργίου, Τροίρη, Οικονόμου, Γκίκα, Κυρτέγο και Αλεξίου.

Αγωνίστηκαν, ακόμη οι: Δαλαμήτρας και Λουίς Φερνάντο.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας εύχεται στην ομάδα του Διαγόρα Στεφανοβικείου καλή πορεία στη συνέχεια του Πρωταθλήματος.