Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε, εκτός έδρας, τον Ατρόμητο Παλαμά, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Η ομάδα μας, στο ντεμπούτο του Αποστόλου Στύλου στον πάγκο, παρουσιάστηκε σοβαρή και πειθαρχημένη και πέτυχε μία σημαντική νίκη, για βαθμολογικούς και ψυχολογικούς λόγους, επικρατώντας με 1-3, επί του μαχητικού συνόλου του Τάκη Παραφέστα.

Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι, έπαιξε δημιουργικό ποδόσφαιρο και προηγήθηκε στο 30ο λεπτό, με εξαιρετική κεφαλιά του Τροίρη, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκίκα.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν, κόντρα στη ροή του αγώνα, στο 33ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ και αφού η μπάλα βρήκε στο τείχος και άλλαξε πορεία.

Το γκολ αυτό δεν άλλαξε την εικόνα του αγώνα και η ομάδα μας πήγε στα αποδυτήρια, προηγούμενη με 1-2.

Στο 44ο λεπτό, ο Κυρτέγος με εξαιρετική κάθετη μπαλιά, έβγαλε τετ α τετ τον Καραγκούνη με τον αντίπαλο τερματοφύλακα και με ωραίο πλασέ έγραψε το 1-2.

Στο 2ο ημίχρονο,η ομάδα του Αποστόλου Στύλου συνέχισε να παίζει όμορφο και δημιουργικό ποδόσφαιρο. Το τελικό 1-3 έγινε στο 78ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκίκα και ωραία προβολή του Καραγκούνη.

Στο 87ο λεπτό, απειλήθηκε σύρραξη μεταξύ των παικτών, λόγω μη τήρησης του fair play από τους γηπεδούχους, καθώς ο Τροίρης δέχτηκε χτύπημα στο κεφάλι και είχε αιμορραγία από τη μύτη. Στη διάρκεια των επεισοδίων, ο διαιτητής απέβαλε αναίτια τον τερματοφύλακα της ομάδας μας, Ράντο.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, με το τελικό αποτέλεσμα να ανεβάζει την ομάδα μας στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους: Ράντο, Λαζαρίδη, Κωτσιόπουλο, Δημητρίου, Τροίρη, Λαγδάρη, Καραγκούνη, Γκίκα, Κυρτέγο και Αλεξίου.

Αγωνίστηκαν, ακόμη, οι: Παπαγεωργίου, Δαλαμήτρας, Μητράκας και ο Γαλάνης.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας ευχαριστεί τη Διοίκηση του Ατρόμητου Παλαμά για την άψογη φιλοξενία και της εύχεται καλή πορεία στη συνέχεια του Πρωταθλήματος.