Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε, εκτός έδρας, τα Μετέωρα ΑΣ, για την 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Αλέξανδρου Κούρτογλου γνώρισε την πρώτη φετινή ήττα, καθώς έχασε με 1-0 και έπεσε από την κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα μας, στο 1ο ημίχρονο, έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες, που δεν μπόρεσε, όμως, να αξιοποιήσει.

Στο 2ο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 75ο λεπτό, η ομάδα μας, παρότι είχε την κυκλοφορία της μπάλας, βρέθηκε πίσω στο σκορ, μετά από αντεπίθεση των γηπεδούχων.

Στη συνέχεια, παρά το γεγονός ότι η ΑΕ Καρίτσας δημιούργησε και άλλες ευκαιρίες, το σκορ δεν άλλαξε, μέχρι και το τελικό σφύριγμα του διαιτητή.

Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Ράντο, Κωτσιόπουλο, Δημητρίου, Λαγδάρη, Τροίρη, Δημητρουλόπουλο, Ζαφειρίδη, Συρράκο, Κυρτέγο, Βουκομάνοβιτς και Αλεξίου.

Αγωνίστηκαν, ακόμη, οι: Γκίκα, Οικονόμου και Μητράκας.

Η Διοίκηση της Α.Ε Καρίτσας εύχεται στην ομάδα των Μετεώρων ΑΣ καλή επιτυχία, στη συνέχεια του Πρωταθλήματος. Επιπλέον, την ευχαριστεί για την άψογη φιλοξενία της, την οποία και θα ανταποδώσουμε στο 2ο γύρο του Πρωταθλήματος.