H Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε, εντός έδρας, τον Θησέα Αγριάς, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής, του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Η ομάδα του Αλέξανδρου Κούρτογλου έπαιξε εξαιρετικό ποδόσφαιρο στο 1ο ημίχρονο και πέτυχε μια σημαντική νίκη απέναντι στο αξιόμαχο σύνολο των φιλοξενούμενων, με 3-1.

Στο 1ο ημίχρονο, η ομάδα μας κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, δημιούργησε και έχασε πολλές ευκαιρίες. Το σκορ άνοιξε στο 7ο λεπτό, όταν μετά από ωραία σέντρα του Δαλαμήτρα, ο Βουκομάνοβιτς με έξυπνη προβολή πέτυχε το
1-0. Στο 18ο λεπτό, μετά από εξαιρετικό συνδυασμό του Φερνάντο με τον Κυρτέγο και σέντρα του αρχηγού, ο Αλεξίου με όμορφο πλασέ πέτυχε το 2-0.
Η ομάδα μας συνέχισε να δημιουργεί ευκαιρίες και στο 31ο λεπτό, ο Κυρτέγος, με εξαιρετικό σουτ, εκτός περιοχής, έγραψε το 3-0, που έμελλε να είναι το σκορ του 1ου ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο, η ομάδα μας παρουσίασε πτώση στην αγωνιστική της εικόνα και δέχθηκε πίεση από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι μείωσαν σε 3-1 στο 70ο λεπτό. Το σκορ δεν άλλαξε στα υπόλοιπα λεπτά, με το τελικό 3-1, να επαναφέρει την ομάδα μας στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Η Α.Ε Καρίτσας ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Ράντο, Κωτσιόπουλο, Δαλαμήτρα, Λαγδάρη, Δημητρουλόπουλο, Οικονόμου, Φερνάντο, Ζαφειρίδη, Κυρτέγο, Βουκομάνοβιτς και Αλεξίου.

Αγωνίστηκαν, ακόμη, οι: Τροίρης, Συρράκος, Μητράκας και Παπαϊωάννου.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας εύχεται στην ομάδα του Θησέα Αγιάς καλή πορεία στη συνέχεια του Πρωταθλήματος.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας ευχαριστεί θερμά το φιλικό σωματείο του Βατανιακού, για την παραχώρηση χρήσης των γηπεδικών εγκαταστάσεων.