Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε, εντός έδρας, τον Α.Ο. Σελλάνων, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ Εθνικής Κατηγορίας.

Η ομάδα του Αποστόλου Στύλου παρουσιάστηκε σοβαρή και πειθαρχημένη, έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να επικρατήσει με 2-0, επί του μαχητικού συνόλου των φιλοξενούμενων.

Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και έχασε πολλές ευκαιρίες με τον Αλεξίου, τον Κυρτέγο και τον Κυπαρίσση, στο 1ο ημίωρο του αγώνα. Η υπεροχή καρποφόρησε στο 31ο λεπτό, όταν μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια και ασίστ του Κυπαρίσση, ο Αλεξίου με δυνατό σουτ έγραψε το 1-0. Η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει και να δημιουργεί ευκαιρίες και πέτυχε το 2-0 στο 43ο λεπτό. Ο Γκίκα έκλεψε την μπάλα, βγήκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ωστόσο επέλεξε να σπάσει την μπάλα στον επερχόμενο Κυρτέγο, ο οποίος με ωραίο πλασέ έγραψε το 2-0.

Στο 2ο ημίχρονο, η ομάδα μας δημιούργησε και έχασε ευκαιρίες για να πετύχει ένα 3ο γκολ, ωστόσο από το 65ο λεπτό, έκανε διαχείριση του παιχνιδιού, ενόψει και του ημιτελικού Κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Πιερίας.

Το 2-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα της σημερινής αναμέτρησης, με την ομάδα μας να διατηρείται στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας και να μειώνει τη διαφορά στους 6 βαθμούς από τη δεύτερη θέση.

Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους: Ράντο, Κωτσιόπουλο, Παπαγεωργίου, Δημητρίου, Οικονόμου, Καραγκούνη, Τροίρη, Γκίκα, Κυπαρίσση, Κυρτέγο και Αλεξίου.

Αγωνίστηκαν, ακόμη, οι: Λαζαρίδης, Δημητρουλόπουλος, Παπαϊωάννου και Δαλαμήτρας.