Η Ομοσπονδιακή Προπονήτρια Ανάπτυξης Κωπηλασίας στο Ναυτικό Όμιλο Κατερίνης
odelalis,
7 Δεκεμβρίου, 2016
1 λεπτά ανάγνωσης
![](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2016/12/1095_test2.jpg)
Δεκαέξι (16) αθλητές και αθλήτριες του Ναυτικού Ομίλου Κατερίνης συμμετείχαν στις δοκιμασίες, που περιελάμβαναν σωματομετρικές μετρήσεις, δρομικά και εργομετρικά τεστ, δίνοντας θετικά αποτελέσματα. Τόσο η Ομοσπονδιακή προπονήτρια Δ.Γιαννιού όσο και οι Σωματειακοί προπονητές Μπικογιάννης και Φυτοπούλου, έμειναν ικανοποιημένοι τόσο από τον αριθμό όσο και την ποιότητα των νεαρών κωπηλατών και κωπηλατριών.
Αξίζει να σημειωθεί πως το διήμερο 23-24/11, συνολικά 44 αθλητές και αθλήτριες κωπηλασίας υποβλήθηκαν σε δρομικά και εργομετρικά τεστ, στα πλαίσια προγραμματισμένων δοκιμασιών της Ελληνικής Κωπηλατικής Ομοσπονδίας, καθώς την Τετάρτη 23/11 τον ΝΟΚΑΤ επισκέφτηκε ο Επικεφαλής Εθνικός Προπονητής Σ.Αθανασιάδης, για την παρακολούθηση της πορείας των αθλητών των αγωνιστικών κατηγοριών.
Ο Έφορος Δ.Σχέσεων του Ν.Ο.ΚΑΤ.
Κώστας Σακκάς