Η Εθνική ομάδα των Παίδων, γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Αγγλία στο δεύτερο παιχνίδι της στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος του Λιχτενστάιν και πλέον δεν έχει καμία ελπίδα πρόκρισης στην επόμενη φάση. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος ο Μπάρκλεϊ στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης.
Η ελληνική ομάδα για άλλη μια φορά υστέρησε στην τελική προσπάθεια, σε αντίθεση με τους Αγγλους, οι οποίοι στη μοναδική τους καλή στιγμή κατάφεραν να σκοράρουν και να πάρουν τη νίκη και την πρόκριση στην ημιτελική φάση. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο ομοσπονδιακός προπονητής, Λεωνίδας Βόκολος, αναγκάστηκε από το πρώτο ημίχρονο να κάνει δύο αλλαγές λόγω τραυματισμών του Μπουγαΐδη και του Καπίνο.
Ο διαιτητής της αναμέτρησης, Αρτιόμ Κουτσίν (Καζαχστάν), παρατήρησε με κίτρινη κάρτα τους Καραγκούνη, Μαρινάκη.
ΕΛΛΑΔΑ: Καπίνο (40’ Γιαννίκογλου), Λυκογιάννης, Ρουγκάλας, Μπουγαΐδης (12’ Καραγκούνης), Φουρλάνος, Διαμαντάκος, Αριανούτσος (52’ Σταφυλλίδης), Μαρινάκης, Καϊμακαμούδης, Μαυριάς, Κατίδης
ΑΓΓΛΙΑ: Τζόνστον, Πιλάτος, Γκάρμπατ, Κόντι, Τσάλομπαχ, Γουΐσντομ, Κιν (73’ Γουΐλιαμς), Αφόμπε (51’ Χαλ), Μακ Εχραν (80’ Θορν), Μπάρκλεϊ, Γουΐκαμ