Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε εκτός έδρας την Ελπίδα Ανδρομάχης, στα πλαίσια του θεσμού του Κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Πιερίας. Στο ντεμπούτο του Μιχάλη Ζιώγα, η ομάδα μας δεν αντιμετώπισε προβλήματα και πήρε την πρόκριση απέναντι στο αξιόμαχο σύνολο των γηπεδούχων, με σκορ 0-4.

Ο Αλεξίου πέτυχε χακ τρικ στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα (στο 6ο, 13ο και 15ο λεπτό), ενώ το τελικό 0-4 πέτυχε ο Λουίς Φερνάντο στο 58ο λεπτό, με εξαιρετικό πλασέ εκτός περιοχής.

Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους: Γαλάνη, Κωτσιόπουλο, Γκαρατζια, Δαλαμήτρα, Λαγδάρη, Ζαφειρίδη, Μητράκα, Κυρτέγο, Λουίς Φερνάντο, Βουκομάνοβιτς και Αλεξίου.

Αγωνίστηκαν ακόμα οι: Γκίκας, Τροίρης και Μελικιάν.

Απόντες από τη σημερινή αναμέτρηση, για διάφορους λόγους, ήταν οι Δημητρουλόπουλος, Δημητρίου, Συρράκος, Στίκος, Οικονόμου και Παπαϊωάννου.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας ευχαριστεί θερμά τη Διοίκηση της Ελπίδας Ανδρομάχης, τόσο για τη φιλοξενία που μας παρείχε, όσο και για την άμεση ανταπόκριση και αποδοχή του αιτήματός μας, για τη διεξαγωγή της σημερινής αναμέτρησης.