Με μεγάλη επιτυχία ο ετήσιος χορός του Συλλόγου «Θρακικός» Γανόχωρας
odelalis,
22 Νοεμβρίου, 2017
1 λεπτά ανάγνωσης
ΠΛΗΘΟΣ ΚΟΣΜΟΥ ΠΑΡΑΒΡΕΘΗΚΕ ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕ ΜΕ ΤΗΝ «ΕΒΡΙΤΙΚΗ ΖΥΓΙΑ»
Το Δ.Σ. του συλλόγου ευχαριστεί καταρχήν τους Γανοχωρίτες που έδωσαν το παρών. Οι άνθρωποι του χωριού στήριξαν τον σύλλογο με το παραπάνω. Όπως αναφέρεται στο σχετικό δελτίο τύπου, την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο εκπρόσωπος του Μητροπολίτη Κίτρους π. Δημήτριος, ο Ιερέας της ενορίας της Γανόχωρας π. Δημήτρης, οι βουλευτές Πιερίας Μπέττυ Σκούφα και Κώστας Κουκοδήμος, η αντιπεριφερειάρχης Πιερίας Σοφία Μαυρίδου, ο Δήμαρχος Κατερίνης Σάββας Χιονίδης, ο περιφερειακός σύμβουλος Στέφανος Μπιτόπουλος, η Πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου Κατερίνης Πόπη Τζουμέρκα Μπατάλα, οι δημοτικοί σύμβουλοι Πιπίτσα Μακρίδου Παρτσαλίδου, Θεόδωρος Παυλίδης, Θανάσης Λιακόπουλος, Γιώργος Κυριακίδης, ο πρόεδρος της Τ.Κ. Γανόχωρας Γιάννης Μαντονίτσας, το μέλος της πολιτικής επιτροπής της Ν.Δ. Λευτέρης Μωϋσιάδης, ο πολιτευτής Ν.Δ. Δημήτρης Μπέης και ο Διευθυντής του «Ολυμπίου Βήματος» Φώντας Μπαραλιάκος.
«Ευχαριστούμε τους συλλόγους που διασκέδασαν μαζί μας, Θρακική Εστία Κατερίνης, Πολιτιστικός Σύλλογος Δρυάνιστα, Σύλλογος Καταφυγιωτών Κατερίνης, Λαογραφικός Σύλλογος Αιγινίου ‘’ΔΗΜΗΤΡΑ’’, Χορευτικός Όμιλος Κατερίνης ‘’ΟΛΥΜΠΟΣ’’, Νοσταλγοί της Παράδοσης, Λύκειο Ελληνίδων Κατερίνης, Χορευτικός Όμιλος Σπερχειάδας, Πολιτιστικός Όμιλος Λιτοχώρου, Σύλλογος Μικρασιατών Πιερίας, Πολιτιστικός Σύλλογος Κίτρους, Σύλλογος Ανατολικής Θράκης Άγιος Μόδεστος, Σύλλογος Κουμπαγιωτών Κορινού, Σύλλογος ΑνατολικοΡωμυλιωτών Κορινού» καταλήγει η ανακοίνωση.