Σε αναμέτρηση διαφήμιση για το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο που διεξήχθη στην Έλαφο ο τοπικός Ταύρος ηττήθηκε με σκορ 4-5 από τον Ατρόμητο Κατερίνης Β΄ για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.
Με αυτή την ήττα ο Ταύρος Ελάφου παρέμεινε με 6 βαθμούς στα χαμηλά πατώματα του βαθμολογικού πίνακα, σε αντίθεση με τον Ατρόμητο Κατερίνης Β΄ που ανέβηκε στην 5η θέση φτάνοντας τους 13 βαθμούς.
Από ένα ημίχρονο στο ενεργητικό τους είχαν οι δύο αντίπαλες ομάδες, με τον Ατρόμητο που παρότι δέχθηκε πρώτος γκολ, γύρισε την εις βάρος του κατάσταση πετυχαίνοντας τέσσερα τέρματα στο πρώτο μισό που ήταν καταιγιστικός, ενώ διεύρυναν το σκορ στο 60ο λεπτό.
Στο δεύτερο μέρος το σκηνικό άλλαξε και ειδικά στο τελευταίο ημίωρο όπου οι γηπεδούχοι ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους και παραλίγο να ισοφαρίσουν στο τέλος αλλά δεν στάθηκαν τυχεροί, μειώνοντας το σκορ εν τέλει στο τελικό 4-5.
Το φιλμ του αγώνα
Μόλις στο 3ο λεπτό ακυρώθηκε για τον Ταύρο λανθασμένα κανονικό γκολ που πέτυχε ο Μητσιόπουλος με σουτ πλασέ από το όριο της περιοχής για ανύπαρκτο επιθετικό φάουλ.
Στο 15΄ ο Ορφανίδης με σουτ πλασέ εντός περιοχής άνοιξε το σκορ για τον Ταύρο 1-0.
Στο 20΄ ο Π. Κατσαμάγκας με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1 έπειτα από το παράλληλο γύρισμα του Πατσιοδήμου μέσα στην περιοχή από θέση δεξιά.
Στο 22΄ από την ασίστ του Κατσαμάγκα, ο Πατσιοδήμος πλάσαρε εύστοχα τον Τσιλίκωφ γράφοντας το 1-2.
Στο 24΄ σουτ του Πατσιοδήμου, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Τσιλίκωφ άουτ.
Στο 25΄ από τη σέντρα του Πατσιοδήμου, ο Δ. Παπαδόπουλος με κεφαλιά έγραψε το 1-3.
Στο 27΄ διαγώνιο δυνατό σουτ του Μητσιόπουλου η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.
Στο 29΄ ο Πατσιοδήμος με σουτ σκόραρε για το 1-4 σημειώνοντας το δεύτερό του προσωπικό τέρμα.
Στο 60΄ από την σέντρα του Καρκάλη, ο Ζαζόπουλος που πέρασε στον αγώνα ως αλλαγή διεύρυνε το σκορ σε 1-5 με κοντινό πλασέ.
Στο 64΄ έπειτα από την ατομική προσπάθεια του Ν. Τσαταλμπά και την εξαιρετική κάθετη πάσα του, ο Τριγωντζής με πλασέ μέσα από την περιοχή μείωσε το σκορ σε 2-5.
Στο 67΄ ο Χ. Τσαπράνης με μακρινό σουτ μείωσε ακόμη περισσότερο το σκορ σε 3-5.
Στο 71΄ ο Μπογκντάνι (εκ των αλλαγών) με εύστοχο σουτ από καλή θέση διαμόρφωσε το τελικό 4-5.
Στο 90΄ η μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση, όμως το διαγώνιο σουτ που επιχείρησε ο Ορφανίδης εντός περιοχής κατέληξε ελάχιστα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Κ. Γκούτζα άουτ.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Χρήστος Παπαδόπουλος με βοηθούς τους κ.κ.  Ζαχαρία Γερμανό και Κώστα Λυκόπουλο.
Οι συνθέσεις των ομάδων
Ταύρος Ελάφου (Ζαχαρίας Γκούτζας): Τσιλίκωφ, Ν. Τσαταλμπάς, Φωτόπουλος, Κ. Τσαταλμπάς, Τσιαουσίδης (46΄ λ.τ.  Λιανός), Μπομπόλης (63΄ Μπογκντάνι), Ορφανίδης, Χ. Τσαπράνης, Μητσιόπουλος (83 Τσιγκαρόπουλος), Τριγωντζής, Χαϊλαζίδης (69΄ Μποζίδης).
Ατρόμητος Κατερίνης Β΄ (Στέφανος Ταβουκτσής): Κ. Γκούτζας. Ελεζάϊ (46΄ Σταμκόπουλος), Πανανός, Ιωαννίδης (63΄ Γεωργιάδης), Π. Παπαδόπουλος, Ξανθόπουλος Χέρας (46΄ Καρκάλης), Δ. Παπαδόπουλος, Π. Κατσαμάγκας, Πατσιοδήμος (46΄ Ζαζόπουλος), Γ. Πατρής (54΄ Αμβροσιάδης).