Με εκπροσώπους της ΝΔ συναντήθηκε η Ε.Ι.Ε.Τ.
odelalis,
8 Φεβρουαρίου, 2017
1 λεπτά ανάγνωσης
![](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2017/02/1103_image.jpg.jpg)
Στη συνάντηση συζητήθηκαν θέματα που απασχολούν τον Περιφερειακό Τύπο (πλήρης και διαφανής εφαρμογή της κατανομής του 30% των κρατικών διαφημίσεων στις εφημερίδες της περιφέρειας, Ν. 3548/2007, επαναφορά δημοσίευσης ισολογισμών, ασφαλιστικές εισφορές κ.α.).
Οι εκπρόσωποι της Νέας Δημοκρατίας αποδέχθηκαν την πρόταση του προέδρου της Ε.Ι.Ε.Τ. κ. Μουντάκη για κοινή συνάντηση τους με τους εκπροσώπους όλων των Ενώσεων Περιφερειακού Τύπου εντός των προσεχών ημερών έτσι ώστε να συζητηθούν εκτενέστερα όλα τα θέματα που απασχολούν τον κλάδο.
Για το Δ.Σ. της Ε.Ι.Ε.Τ
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥΝΤΑΚΗΣ
Ο ΓEN. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΓΑΒΡΙΗΛ ΓΑΛΑΝΟΜΑΤΗΣ