Με λαμπρότητα ο εορτασμός της Ημέρας των Ενόπλων Δυνάμεων
odelalis,
1 Δεκεμβρίου, 2011
1 λεπτά ανάγνωσης
![IMG_2773](http://images/stories/prosopa/IMG_2773.jpg)
Μετά το τέλος της δοξολογίας, ο Έφεδρος Αξιωματικός του Συνδέσμου Εφέδρων Αξιωματικών Νομού Πιερίας, κ. Χρήστος Ξανθόπουλος σε σύντομη ομιλία του έκανε ιδιαίτερη αναφορά στη σημασία της γιορτής.
Ακολούθησε κατάθεση στεφάνων στο Μνημείο της πλατείας Ελευθερίας από το Διοικητή της XXIV Τ.Θ. Ταξιαρχίας, την Αντιπεριφερειάρχη Πιερίας, το Δήμαρχο Κατερίνης, τον Αστυνομικό Διευθυντή Πιερίας, το Διοικητή της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας, την Ένωση Αποστράτων Αξιωματικών Ν. Πιερίας, το Σύνδεσμο Εφέδρων Αξιωματικών Ν. Πιερίας και την Ένωση Αναπήρων και θυμάτων Πολέμου.
Στη συνέχεια τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή και ανακρούστηκε ο Εθνικός Ύμνος.