Ο Αιγινιακός επικράτησε με 56-65 της Αλεξάνδρειας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Μελίκης, σε αγώνα για τη 18η αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Αιγινιακός μπήκε αποφασιστικά στον αγώνα κι έχοντας υψηλά ποσοστά στην επίθεση κατάφερε να προηγηθεί με 15-27 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Αλεξάνδρεια ισορρόπησε το παιχνίδι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου διαμορφώθηκε σε 28-40.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κακό επιθετικά, με τις δύο ομάδες να δυσκολεύονται να σκοράρουν και τους παίκτες του Ηλία Λοτζανιώτη να διευρύνουν το υπέρ τους προβάδισμα σε 34-53.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Αλεξάνδρεια ήταν καλύτερη, μείωσε τη διαφορά, ωστόσο δεν κατάφερε να επιστρέψει στη διεκδίκηση της νίκης, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 56-65 υπέρ του Αιγινιακού.

Διαιτητές: Ντόγκας – Μητώνας.

Δεκάλεπτα: 15-27, 28-40, 34-53, 56-65.

ΓΑΣ Αλεξάνδρειας (Σιδηρόπουλος): Μπαλιάκας 6, Σιδηρόπουλος, Πουρλιοτόπουλος 5 (1), Γιοβανόπουλος, Παντοφλίδης 18, Σιτσάνης 9, Παπαγερίδης, Καρκάρας 9 (1), Πρόιος, Καραγιάννης 3, Χερκελετζής, Μπίσκας 6.

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Πιπιλίκας 4, Κατσιάνος 19 (5), Αργυρόπουλος 17 (2), Κοιλιάς, Βουλτσίδης 15 (3), Μελίδης 5, Βουτσακόπουλος 5, Γιουμούκης, Κομπατσιάρης, Καλαβρινός.