Νέος Πρόεδρος στον Νέο Παντελεήμονα ο Γιάννης Ταντής
odelalis,
2 Δεκεμβρίου, 2015
1 λεπτά ανάγνωσης
![](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2015/12/2015_DEKEMBRIOS_orkomosia.jpg)
Ο Γιάννης Ταντής γεννήθηκε το έτος 1975 είναι έγγαμος με τη Σοφία Τσαρούχα και έχει 2 παιδιά, το Θανάση 13 ετών και τη Μαρία 11 ετών. Επαγγέλλεται ξυλουργός. Για πρώτη φορά έθεσε υποψηφιότητα στις δημοτικές εκλογές του Μαΐου 2014 με το συνδυασμό «Λαϊκή Συσπείρωση» ως υποψήφιος σύμβουλος της τοπικής κοινότητας Νέου Παντελεήμονος, καταλαμβάνοντας τη δεύτερη θέση (αναπληρωματικός) σε σταυρούς προτίμησης, ακολουθώντας το Διονύση Αγοραστό που εκλέχτηκε. Η Λαϊκή Συσπείρωση κατέλαβε την πρώτη θέση στην συγκεκριμένη τοπική κοινότητα και επομένως ο πρώτος σε σταυρούς ανακηρύχθηκε Πρόεδρος αυτής. Μετά τον άδικο χαμό του Διονύση Αγοραστού την Κυριακή 15 Νοεμβρίου 2015, η θέση του Προέδρου καλύφθηκε από τον αναπληρωματικό Γιάννη Ταντή.