Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε εντός έδρας τoν Όλυμπο Βροντούς, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής της Α΄ Ε.Π.Σ. Πιερίας.

Η ομάδα του Διονύση Τοκατλίδη εμφανίστηκε σοβαρή από το ξεκίνημα του αγώνα, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες και έχοντας 2 δοκάρια με τον αρχηγό της ομάδας Κυρτέγο, στα πρώτα 20΄του αγώνα. Το σκορ άνοιξε στο 27΄ ο Κυρτέγος, ενώ το 2-0 σημείωσε ο Σαμανίδης στο 37ο λεπτό.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδας μας, κάνοντας διαχείριση του αγώνα, πέτυχε άλλα 2 γκολ, στο 61΄, με εκπληκτικό σουτ του Οικονόμου και στο 87΄ με πολύ ωραίο σουτ του Σαμανίδη.

Η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα με τους: Παπατολίκα, Δαλαμήτρα, Σαμανίδη, Κωτσιόπουλο, Τασίδη, Τσιώμη Οικονόμου, Μακράκη, Μαυρίδη, Κούμπουλα και Κυρτέγο. Αγωνίστηκαν, ακόμη, οι: Μητράκας, Δημητρουλόπουλος, Γκανάβας και Δημητρίου.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας εύχεται στον Όλυμπο Βροντούς καλή πορεία στη συνέχεια του πρωταθλήματος και να εκπληρώσει γρήγορα τους στόχους του.

Αύριο στις 15.00, η Α.Ε. Καρίτσας Β΄ αντιμετωπίζει εντός έδρας τον Κεραυνό Μακρυγυάλου, για τη 4η αγωνιστική της Γ΄ Ε.Π.Σ. Πιερίας. Καλούμε τους φιλάθλους μας να στηρίξουν την προσπάθεια της νεανικής ομάδας μας.