Oμάδα φοιτητών ξένων πανεπιστημίων στην Πιερία
odelalis,
8 Φεβρουαρίου, 2012
1 λεπτά ανάγνωσης
![paid5-2-12_7](https://odelalis.gr/wp-content/uploads/2012/02/paid5-2-12_7.jpg)
«Με περισσότερεη δυσκολία τώρα πείθουμε τους ξένους φοιτητές να επιλέξουν για τις σπουδές τα ελληνικά γράμματα και τον ελληνικό πολιτισμό.Συμπαραστάτης μας είναι ο ελληνισμός της διασποράς,έτσι σήμερα είμαστε υπερήφανοι που έχουμε κέντρα ελληνικών σπουδών μέσα σε ξένα πανεπιστήμια και προσπαθούμε να διατηρήσουμε και να αυξήσουμε τον αριθμό των διόμισι χιλιάδων φοιτητών που βρίσκονται κάτω από τα προγράμματα του οργανισμού μας».