Ο Μίμης Πλέσσας στο Μουσικό Σχολείο Κατερίνης
odelalis,
4 Φεβρουαρίου, 2015
1 λεπτά ανάγνωσης
Ήταν πράγματι μοναδική εμπειρία για τους μαθητές και καθηγητές του Μουσικού Σχολείου Κατερίνης η επίσκεψη του μεγάλου Έλληνα συνθέτη κ. Μίμη Πλέσσα σήμερα, Τρίτη 27 Ιανουαρίου 2015, στο Μουσικό Σχολείο Κατερίνης. Η επίσκεψη του κ. Πλέσσα πραγματοποιήθηκε σε συνέχεια της συμμετοχής του Μουσικού Σχολείου Κατερίνης στην εκδήλωση της Σχολής Γονέων με ομιλητή τον κ. Πλέσσα τη Δευτέρα 26 Ιανουαρίου 2015. Ο κ. Μίμης Πλέσσας έδωσε την ευκαιρία στους μαθητές του Λυκείου να «συνομιλήσουν μουσικά» μαζί του. Η αμεσότητα του λόγου του και η οικεία ατμόσφαιρα που δημιούργησε, κατέκτησε τους μαθητές.