Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε, εντός έδρας, την Αναγέννηση Καρδίτσας, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Η ομάδα του Απόστολου Στύλου πάλεψε παλικαρίσια το παιχνίδι, όπως και τα προηγούμενα 13, ωστόσο ηττήθηκε με 1-3 από το έμπειρο σύνολο των φιλοξενούμενων.

Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι, ψάχνοντας ένα γρήγορο γκολ. Έχασε ευκαιρίες με τον Κυπαρίσση, τον Αλεξίου και τον Ηλιόπουλο και κατάφερε να προηγηθεί στο 34ο λεπτό. Ο Ηλιόπουλος έκανε πολύ ωραία σέντρα, ο Κυπαρίσσης έπιασε την κεφάλια, απέκρουσε ο τερματοφύλακας και ο Κυπαρίσσης στην επαναφορά έκανε το 1-0. Στο 38ο η Αναγέννηση Καρδίτσας ισοφάρισε. Οι φιλοξενούμενοι δεν τήρησαν το fair play και πίεσαν σε επαναφορά της ομάδας μας, εκμεταλλεύτηκαν λάθος γύρισμα των αμυντικών και με σουτ, εκτός περιοχής, πέτυχαν το 1-1.

Στο 2ο ημίχρονο, η Α.Ε. Καρίτσας μπήκε δυνατά και έχασε κλασική ευκαιρία με τον Ηλιόπουλο στο 48ο λεπτό. Κόντρα στη ροή του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το 1-2 στο 52ο λεπτό, από κόρνερ και κεφάλια του Πολίτη.
Η ομάδα μας προσπάθησε να ισοφαρίσει, ωστόσο στο 65ο λεπτό, η Αναγέννηση Καρδίτσας πέτυχε το 1-3.

Η ομάδα μας προσπάθησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι, χάνοντας ευκαιρίες με τους Αλεξίου, Κυπαρίσση, Λαγδάρη και Κυρτέγο, ωστόσο το 1-3 δεν άλλαξε ως το τέλος του αγώνα.

Η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα με τους: Ζωγράφο, Κωτσιόπουλο, Ζαφειρίδη, Τροϊρη, Λαγδάρη, Καραγκούνη, Ηλιόπουλο, Παπαϊωάννου, Κυπαρίσση, Γκίκα και Αλεξίου. Αγωνίστηκαν, ακόμη, οι: Παλαιοπάνος, Τόλιος, Κυρτέγος και Παπαγεωργίου.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας αισθάνεται περήφανη για την πορεία της ομάδας μας τη φετινή χρονιά, καθώς οι παίκτες μας διεκδίκησαν ως το τέλος το στόχο της ανόδου, αγωνιζόμενοι αντρίκια και κερδίζοντας εντός αγωνιστικού χώρου, όλους τους βαθμούς.